«مقاله بیمارستان جان هاپکینگز آمریکا

در مورد سرطان»

 

 

1-  هر شخص در بدنش سلول هایی سرطانی را دارد. این سلول ها تا زمانی که چندین بیلیون برابرنشده اند، در آزمایش های استاندارد پزشکی خود را نشان نمیدهند. وقتی که دکترها پس از معالجه بیمار به او میگویند دیگر در بدنش سلول سرطانی نیست، به این معنی است که چون سلول های سرطانی به اندازه قابل بازیافت نیستند، در آزمایش ها نمی توان آنها را دید.

 

2-   سلول های سرطانی درطول عمر هر شخص بین 6 تا بیش از 10 بار به وجود می آیند.

 

3-   و اگر سامانه ایمنی بدن شخص قوی شود، سلول های سرطانی را نابود کرده و سامانه ایمنی از تکثیر آنها و تشکیل غده سرطانی جلوگیری می کند.

 

4-  اگر شخص سرطان داشته باشد نشان میدهد که کمبودهای مضاعف تغذیه ای دارد. این موضوع ممکن است ناشی از عوامل ژنتیکی، محیط زیستی، غذا و شیوه زندگی وی باشد.

 

 

5-  برای غلبه بر کمبودهای مضاعف تغذیه ای، تغییر رژیم غذایی و اضافه کردن مکمل های غذایی میتواند سامانه ایمنی بدن را تقویت کند.

 

6-  شیمی درمانی باعث مسموم شدن سلول های سرطانی سریع رشد کننده می گردد و نیز باعث از بین رفتن سلول های سالم سریع رشد کننده موجود در مغز استخوان، لوله گوارشی و غیره میشود و میتواند باعث وارد آمدن آسیب به اندام هایی نظیر کبد، کلیه ها، قلب، شش ها و غیره شود.

 

7- پرتو درمانی در حالی که سلول های سرطانی را نابود میکند، سلول ها، بافت ها و اندام های سالم را نیز سوزانده و زخمی و تخریب می کند.

 

8- معالجه اولیه با شیمی درمانی و پرتو درمانی اغلب اندازه غده سرطانی را کاهش می دهد ولی در هر حال شیمی درمانی و پرتو درمانی طولانی مدت باعث تخریب بیشتر غده نمیشود.

 

9- در شرایطی کـه بدن بــار سمّی خیلی زیادی را از شیمی درمانی و پرتو درمانی تحمل می کند، سامانه ایمنی یا کاهش می یابد و یا به کلی تخریب می شود، لذا مریض مستعد بیماری های عفونی و عوارض ثانویه بیماری می شود.

 

 

 

10- شیمی درمانی و پرتو درمانی می تواند باعث جهش سلول های سرطانی شده و آنها را مقاوم کند و انهدام آنها را مشکل سازد. جراحی نیز باعث خواهد شد که سلول های سرطانی به جاهای دیگر بدن سرایت کنند.

 

     

11- راه موثر برای مبارزه با سرطان گرسنگی دادن به سلول های سر طانی و عدم تغذیه آنها با غذاهایی است که برای تکثیر خود نیاز دارند.

   سلول های سرطانی این غذاها را نیاز دارند: Cancer cells feed on:                            

 

الف) قند: قند و شکر پروار کننده سلول هــای سرطانی هستند. بــا حذف قند و شکر می توان یکی از غذاهای مهم مورد نیاز سلول های سرطانی را به آن ها نداد. جانشین های قند مانند شیرین کننده های مصنوعی که در بازار با نام Nutra sweet، Equal، Spoonful، و غیره وجود دارند و از Aspartame که از مشتقات فنیلالنین یعنی قند مصنوعی است ساخته شده اند نیز جانشین مضری می باشند. جانشین بهتر برای قند عسل مانوکا (Manuka Honey) یا مولاس (Molasses) است. ولی به مقدار خیلی کم. نمک طعام ماده شیمیائی دارد که برای سفید کردن رنگ آن به آن افزوده شده است. جایگزین بهتر Bragg's Amino یا نمک دریا میباشد. (مولاس شربت غیربلوری گرفته شده از قند خام به هنگام تصفیه آن میباشد).

 

 

 

 

 

 

ب ) شیر، باعث می شود تا بدن مخصوصاً در لوله گوارشی ایجاد مخاط کند. سرطان از مخاط تغذیه میکند. با متوقف کردن خوردن شیر و جایگزین کردن آن با شیرِِ به دست آمده از سویای شیرین نشده، سلول های سرطانی، گرسنگی خواهند خورد.

 

پ  ) سلول های سرطانی به خوبی در محیط اسیدی رشد می کنند. یک رژیم غذایی که بر پایه گوشت قرار داشته باشد، اسیدی است و بهترین کار این است که ماهی بخوریم و کمی جوجه بهتر از گوشت گوساله یا گوشت خوک است. گوشت علاوه بر آن حاویِ آنتی بیوتیک، هرمون های رشد و انگل ها می باشد که همه آنها مضر هستند به ویژه برای افرادی که سرطان دارند.

 

ت  ) رژیم غذایی که 80 درصد آن سبزی های تازه و آب میوه، حبوبات، تخمه ها، آجیل و کمی میوه باشد، کمک می کند که بدن در محیطی قلیائی قرار گیرد، خوراک پخته دارای حبوبات می تواند حدود 20 درصد چنین محیطی را در بدن ایجاد کند. آب سبزیجات تازه آنزیم های زنده ای را به راحتی جذب کرده و ظرف 15 دقیقه به سطح سلولی میرساند تا سلول های سالم را تغذیه کرده و رشد آنها را زیاد کند. برای به دست آوردن آنزیم های زنده جهت ساخت سلولهای سالم آب سبزیجات تازه را بنوشید و ( انواع سبزیجات از جمله جوانه های حبوبات) امتحان کنید و روزانه دو یا سه بار مقداری سبزی خام را بخورید.

   آنزیم ها در دمای 40 درجه سانتیگراد نابود می شوند.

 

 

 

ث  ) از خوردن قهوه، چای و شکلات که دارای کافئین زیاد هستند خودداری کنید. چای سبز جایگزین بهتری است و دارای ویژگی مبارزه با سرطان است. آب را بهتر است به صورت خالص یا فیلتر شده بخوریم تا  توکین ها(Toxins) و فلزات سنگین که در آب لوله کشی موجود است وارد بدن ما نشود. آب تبخیر شده (مقطر) اسیدی است از آن استفاده نکنید.

 

ج  ) پروتئین گوشت دیر هضم است و نیاز به مقادیر زیادی آنزیم های گوارشی دارد. گوشت هضم نشده باقیمانده در روده ها خالص شده و باعث جمع شدن سموم در بدن می شود.

 

چ  ) دیواره سلول های سرطانی دارای پوششی از پروتئین های سفت و خشن است. با خودداری از خوردن یا کم خوردن گوشت، آنزیم های بیشتری آزاد می گذارد تا به دیواره های سلول های سرطانی حمله کرده و اجازه می دهند تا سلول های کشنده موجود در بدن، سلولهای سرطانی را نابود کنند.

 

ح  ) برخی مواد باعث تقویت سامانه ایمنی بدن میشوند (که شامل IP6، Flor-essence، Essiac، آنتی اکسیدان ها  ویتامین ها، مواد معدنی و غیره هستند) و سلول های کشنده موجود در بدن را قادر می سازند تا سلول های سرطانی را منهدم کنند. برخی دیگر از مواد شناخته شده مانند ویتامین E باعث مرگ برنامه ریزی شده سلول یا اصطلاحاً آپوپ توز می شوند که روش طبیعی بدن برای دفع سلول های آسیب دیده، ناخواسته یا غیر ضروری است.

 

خ  ) سرطان یک بیماری ذهنی، بدنی و روانی است. یک روح مثبت و با انگیزه بیمار مبتلا به سرطان را کمک می کند تا به زندگی خود ادامه دهد. عصبانیت، عدم بخشش و بداخلاقی، بدن را در شرایط پرتنش و محیط اسیدی قرار میدهد. بیاموزید تا یک روح عاشق و بخشنده داشته باشید. بیاموزید تا خونسرد باشید و از زندگی خود لذت ببرید.

 

د  ) سلول های سرطانی قادر به رشد و نمو در محیط پراکسیژن نمی باشند. ورزش روزانه و تنفس عمیق کمک می کند تا اکسیژن بیشتری به سطح سلولی برسد. اکسیژن درمانی روش دیگری است که برای تخریب سلول های سرطانی به کار برده میشود.

 

((PLEASE FORWARD IT TO PEOPLE YOU CARE ABOUT))

(( لطفاً این مقاله را برای دوستان خود بفرستید))

 

این مقاله ای است بروز شده از طرف بیمارستان جان هاپکینگز آمریکا، لطفاً آنرا مطالعه کنید.

1-   هرگز ظرف پلاستیکی را در دستگاه مایکروویو قرار ندهید.

2-   هرگز بطری های آب آشامیدنی پلاستیکی را در فریزر قرار ندهید.

3-   هرگز کیسه های پلاستیکی یا غذاهای پوشیده شده با پوشش پلاستیکی را درون دستگاه مایکروویو قرار ندهید.

 

 

 

 

نکات دیگر:

الف) بیمارستان جان هاپکینگز اخیراً این مقاله را در مجله خبری خود چاپ کرده است. این اطلاعات همچنین در مرکز پزشکی نظامی والتر رید توزیع شده است. ترکیبات شیمیائی اشباء نشده حلقوی (Dioxins) باعث سرطان میشوند به ویژه سرطان سینه. ترکیبات Dioxins برای سلول های بدن بسیار سمّی هستند. هرگز بطری های پلاستیکی حاوی آب را در فریزر یخ نزنید، زیرا باعث آزاد شدن Dioxins از ظرف پلاستیکی میگردد. اخیراً دکتر ادوارد فوجی موتو مدیر برنامه بهبود سلامت در بیمارستان کاستل در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرد تا این عامل خطرزا برای سلامتی بدن را توضیح دهد. او در باره ترکیبات Dioxins صحبت کرد و این که چقدر آنها برای ما مضر هستند. او گفت ما نباید غذای خود را در ظرف های پلاستیکی در درون دستگاه مایکروویو گرم کنیم. رعایت این امر به ویژه برای غذاهایی که حاوی چربی هستند، ضروری است. او گفت ترکیب سه عامل چربی، دمای بالا و ظرف پلاستیکی باعث آزاد شدن Dioxins در غذا و در نهایت در داخل سلول های بدن می شود. در عوض او توصیه به استفاده از ظروف شیشه ای Corning Wave، ظروف نسوز (پیرکس) و سرامیک ها برای گرم کردن غذا میکند. بدین طریق شما به همان نتیجه گرم کردن غذا بدون آزاد شدن Dioxins به داخل غذا خواهید رسید. بنابراین غذاهای فوری را باید از ظروفشان خارج کرده و در ظرف مناسب دیگری گذاشته و گرم کرد. لذا ایمن تر آن است که از شیشه های نسوز و سرامیک استفاده کنید. او متذکر میشود که چندی پیش تعدادی از رستوران های غذای فوری (Fast Food) ظروف غذای خود را از فوم به کاغذی تبدیل کرده اند. مشکل Dioxins یکی از علت های این کار است.

 

ب  ) همچنین او اشاره کرد که کیسه های پلاستیکی مانند Saran Wrap هنگامی که روی غذاها کشیده میشوند تا در دستگاه میکروویو گذاشته شوند به همان اندازه خطرناک میباشد. وقتی غذا در معرض امواج میکروویو قرار میگیرد، گرمای بالا باعث میشود مواد سمّی از پوشش پلاستیکی به داخل غذا وارد شود. لذا مواد غذایی را به جای پوشاندن با پوشش پلاستیکی با پوشش های کاغذی بپوشانید.

 

 

(( This is an article that should be sent to anyone important in your life))

((این مقاله ای است که باید به هرکس در زندگی شما مهم و عزیز است فرستاده شود))